Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert Marka Dyjaka, który odbędzie się w piątek 20 marca 2026 roku o godz. 19:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały 3B.
Marek Dyjak to głos absolutnie fenomenalny – spiżowy, szeroki i ciężki, z niepowtarzalną chrypą, która od razu intryguje. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych, oczyszczających w myśl pojęcia katharsis. Ten atut był już wielokrotnie(...) ... więcej »
Szkoły CosinusYoung 15+
31-476 Kraków, ul. Lublańska 38/budynek A3
20-03-2026 - 20-05-2026
BEZPŁATNE
Darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży – Szkoły CosinusYoung 15+ zapraszają na wyjątkowe spotkania pełne pasji i kreatywności!
Szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie przygotowały trzy edycje wydarzenia, podczas których dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli. Zajęcia będą darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych, a zwłaszcza tych, którzy zastanawiają się n(...) ... więcej »
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert Marka Dyjaka, który odbędzie się w piątek 20 marca 2026 roku o godz. 19:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały 3B.
Marek Dyjak to głos absolutnie fenomenalny – spiżowy, szeroki i ciężki, z niepowtarzalną chrypą, która od razu intryguje. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych, oczyszczających w myśl pojęcia katharsis. Ten atut był już wielokrotnie wykorzystywany.
Nowy repertuar artysty poszerza dotychczasowe, dramatyczne brzmienie o jaśniejsze akcenty. Będzie to przedsięwzięcie kontrastujące z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wyraźną korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać , oprócz talentu i charyzmy ma także rzadką umiejętność doboru repertuaru, w czym nigdy się nie pomylił. Otwórzmy się na to, co nowe w Dyjaku, a on odwdzięczy się świeżym, poruszającym doświadczeniem.
Artyście na scenie towarzyszyć będą:
Mateusz Kołakowski – pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych (m.in. Los Angeles, Nowy Jork, Chicago). Laureat nagrody The Most Promising Performer podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu, uczestnik Festiwalu Jazzowego w Montreux oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Pradze.
Lech Szczerba – saksofony, krakowski muzyk jazzowy grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie, legenda polskiej sceny muzycznej, od lat współpracujący z artystami takimi jak Grzegorz Turnau, Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.
Alan Wykpisz – kontrabas, laureat konkursów Jazz Hoeilaart (2011), Bass Copenhagen (2012) oraz Jazz nad Odrą (2015). Koncertował na festiwalach m.in. w Kuwejcie, Katarze, Hiszpanii, USA, Kanadzie, Belgii, Chinach, Indonezji i Indiach. Współpracował z artystami takimi jak Janusz Muniak, Randy Brecker, Dave Liebman czy Michał Urbaniak.
Wydarzenie z miejscami siedzącymi.
MAREK DYJAK: MĘŻCZYŹNI
20 marca 2026 (piątek) / godz. 19:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały 3B
Bilety w cenie 90 zł dostępne:
na stronie https://mok.olsztyn.pl/;
w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).
📸 Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie informuje,
Szkoły CosinusYoung 15+
31-476 Kraków, ul. Lublańska 38/budynek A3
20-03-2026 - 20-05-2026
BEZPŁATNE
Darmowe warsztaty dla dzieci i młodzieży – Szkoły CosinusYoung 15+ zapraszają na wyjątkowe spotkania pełne pasji i kreatywności!
Szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie przygotowały trzy edycje wydarzenia, podczas których dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli. Zajęcia będą darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych, a zwłaszcza tych, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej.
Program warsztatów został przygotowany tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na uczestników czekać będą zajęcia z wielu dziedzin – od sztuki i grafiki, przez informatykę i nowe technologie, aż po przedsiębiorczość czy rozwój osobisty.
Miłośnicy sztuki będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których spróbują różnych technik artystycznych – od akwareli i linorytu po monotypię. Uczestnicy poznają też pracownię rysunkowo-malarską i stworzą własne prace inspirowane wyobraźnią.
Osoby zainteresowane projektowaniem i reklamą sprawdzą się w zadaniach kreatywnych, takich jak projektowanie opakowania produktu czy tworzenie własnego billboardu. Podczas warsztatów graficznych uczestnicy poznają również podstawy pracy z kolorem, typografią oraz technikami tworzenia plakatu reklamowego.
Nie zabraknie także zajęć dla fanów technologii. Podczas warsztatów informatycznych będzie można zobaczyć projekty tworzone przez uczniów, poznać urządzenia sieciowe oraz spróbować swoich sił w druku 3D.
W programie znalazły się również warsztaty muzyczne, zajęcia z projektowania nadruków na odzieży oraz warsztaty graffiti, podczas których uczestnicy stworzą wspólną artystyczną ściankę.
Dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się także warsztaty charakteryzatorskie, w ramach których młodzież nauczy się tworzyć efekty specjalne – na przykład realistyczne blizny czy elementy facepaintingu i bodypaintingu.
Dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności życiowe i przedsiębiorcze, przygotowano warsztaty ekonomiczne „Na własne konto”. Uczestnicy poznają podstawy prowadzenia działalności gospodarczej, spróbują swoich sił w symulacyjnych grach ekonomicznych oraz dowiedzą się, jak planować budżet i oszczędzać.
Nie zabraknie również spotkań dotyczących wyboru ścieżki zawodowej, komunikacji i budowania pierwszego wrażenia – czyli kompetencji, które przydają się nie tylko w szkole, ale i w dorosłym życiu.
Warsztaty proponowane przez Szkoły CosinusYoung 15+ to okazja nie tylko do zdobycia nowych umiejętności, ale także do poznania szkoły od środka. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pracownie, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami i przekonać się, jak wygląda codzienne życie w tej sieci szkół.
W warsztatach będzie można uczestniczyć podczas dni otwartych, które odbędą się w trzech terminach: 20 marca, 20 kwietnia oraz 20 maja. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://cosinusyoung.pl/miasta/krakow . Szkoły CosinusYoung 15+ są szkołami, w których nauka jest bezpłatna. Uczniowie otrzymują także darmowe podręczniki, tablety do nauki oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia. Organizatorzy podkreślają, że warsztaty są otwarte dla wszystkich.